Měsíc prosinec jsme věnovali lidovým zvykům a tradicím, které jsou spojené s tímto zimním obdobím a také pomoci zvířatům v lese.
Začátek měsíce byl pro nás příznivý zejména menší sněhovou nadílkou, takže jsme mohli pobývat na školním hřišti a užívat si hrátek ve sněhu. Povídali jsme si také o tom, jak můžeme v zimě pomáhat zvířátkům nejen v lese, ale také v okolí bydliště, k čemu slouží krmelce a krmítka a jaká potrava je pro zvířata vhodná, abychom jim neublížili.
Vánoční čas jsme započali povídáním o sv. Barborce, sv. Mikuláši, kterého jsme navštívili na Masarykově náměstí, sv. Lucii a postupně jsme prošli všechny významné dny, které se váží k těmto svátkům. Děti zhlédly spoustu zajímavých dokumentů, které jsme postupně doplňovali vánočním programem na Žerotínském zámku, a vycházkami na vánoční jarmark. Také jsme v jednotlivých odděleních vyráběli spousty krásných obrázků a výrobků s vánočním motivem.
V jednotlivých odděleních jsme si nazdobili vánoční stromečky a napsali dopis Ježíškovi. A protože některé děti byly hodné, nadělil nám Ježíšek spoustu zajímavých stavebnic, hraček a stolních her.
V pondělí 18. 12. jsme navštívili kino Květen, které si pro nás připravilo pohádku „Anděl Páně 2“.
Projektové odpoledne se neslo v duchu vánočních zvyků a tradic (např. krájení jablíčka, lodičky z ořechů, házení botou atd.), které jsme si v jednotlivých odděleních vyzkoušeli.